Головна » Статті » Тюнінг автомобіля своїми руками » Зовнішній тюнінг автомобілів

Що таке карбон на авто?

Що таке карбон на авто?

У сучасному автомобілебудуванні та інших галузях народного господарства, екстер'єрі та інтер'єрі різних машин слова кевлар і карбон зустрічаються все частіше. Ці матеріали вже давно використовуються при виробництві болідів Формули-1 і кабін літаків, корпусів і щогл катерів і яхт, кузовних елементів, деталей внутрішньої обробки і навіть рейсор і карданів для автомобілів.

 Карбон – це композитний матеріал. Він відноситься до класу углепластиков - матеріалів, що поєднують у собі кілька тисяч різних рецептур. Всі ці матеріали ріднить одне - наповнювачем в них є вуглецеві ( графітні ) частинки і волокна.

Карбон – це композитний матеріал. Він відноситься до класу углепластиков - матеріалів, що поєднують у собі кілька тисяч різних рецептур. Всі ці матеріали ріднить одне - наповнювачем в них є вуглецеві ( графітні ) частинки і волокна.

Основу вуглеволокна складають нитки вуглецю (вуглець - це, наприклад, грифель олівця). Тільки такі нитки досить тонкі. Зламати її просто, але порвати ой як нелегко. З них шиються тканини, де вуглецеві нитки скріплюються паралельно один одному.

В силу своєї конструкції вуглепластики мають виражену анізотропію (різні властивості в різних напрямках), тому для отримання міцної поверхні углеволокно доводиться укладати в декілька шарів, щоразу змінюючи напрямок ниток. Скріплюються волокна так само, як і склопластикові, смолами. Навіть процес виклейки практично ідентичний. Тільки смоли потрібні більш якісні і дорогі. Для роботи з карбоном та й з кевларом проста поліефірка не зовсім підходить. Крім того, щоб повністю використовувати всі переваги цих матеріалів, необхідно застосовувати вакумні технології, термообробку, задіяти складне устаткування.

Карбон на 40 % легше сталі і на 20 % - алюмінію. Вуглепластикові деталі легше і міцніше склопластикових. З тих пір, як в 1981 р. Джон Барнард вперше використав карбонове волокно при створенні монокока на McLaren MP4 / 1, цей матеріал міцно увійшов в сучасний автоспорт і поступово підбирається до звичайних автомобілів.

Але от парадокс: автолюбителі полюбили карбон не за його видатні властивості, а за оригінальний зовнішній вигляд. Мода на карбонові накладки також пішла зі спортивних автомобілів, але там вони все-таки мали чітке призначення: максимум міцності при мінімальній вазі.

Враховуючи, що вуглецеві волокна чорні, а нитки можуть бути різними, з'являється простір для дизайнерської думки. На даний момент визначення « під карбон » найчастіше характеризує чорно- сіру «шахматку». Плівок подібного малюнка з'явилося вже безліч. Але безпосередньо карбон - це дійсно легкий, практичний і гарний матеріал.    Декоративним, враховуючи характеристики, цей матеріал назвати досить складно, варто сказати і про недоліки, а вони, на жаль, є.

Карбон має дуже маленьке відносне подовження, тобто не розтягується. Крихкість і боязнь точкових ударів роблять його в певній мірі «ніжним і вразливим». Для того щоб виріб з карбону працював як треба, необхідно точно розрахувати безліч параметрів: товщину шару, напрям ниток вуглеволокна, кількість смоли і т. д. При будівництві корпусів болідів Формули-1 для цього використовують спеціальні комп'ютерні програми.

Є ще один цікавий нюанс: якщо вуглепластик входить у безпосередній контакт з металами, наприклад з алюмінієм, то виникає один побічний ефект. Графіт як основний компонент вуглеволокна і алюміній можуть утворити гальванічну пару, а якщо мова йде про човни і солону морську воду, яка є дуже хорошим електролітом, процес Кородування металу може проходити дуже швидко. З цієї причини в таких місцях у вуглепластикову поверхню вводять нейтральні склопластикові вставки.


Категорія: Зовнішній тюнінг автомобілів | Додав: Drager (12.12.2013)
Переглядів: 798 | Рейтинг: 0.0/0

ТОП 10 популярних сьогодні 21.09.2024 статтей


1 місце:

Як замінити салонний фільтр автомобіля?

[Різне]
2 місце:

Що таке каталізатор, його заміна.

[Різне]
3 місце:

Як і яким матеріалом перетягнути салон автомобіля

[Тюнінг салону автомобіля]
4 місце:

Як визначити знос коробки перемикання передач (КПП) і відремонтувати

[Трансмісія]
5 місце:

Снігоприбиральний бульдозер F-150 від Ford

[Новини]
6 місце:

Проїзд лежачих поліцейських

[Новини]
7 місце:

Діагностика трансмісії своїми руками

[Трансмісія]
8 місце:

VIP-аварії року: п'яні СБУшники з дівчатами та розтрощена Ferrari Мілевського

[Новини]
9 місце:

Тюнінг трансмісії ВАЗ

[Тюнінг КПП і ходової]
10 місце:

Виготовлення аеродинамічного обвісу своїми руками

[Зовнішній тюнінг автомобілів]
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]