Головна » Статті » Ремонт авто своїми руками » Різне

Установка газобалонного обладнання ГБО

Система живлення газовим паливом

Сучасний автомобіль може працювати на бензині і зрідженому газі

Двигуни газобалонних автомобілів можуть працювати на різних природних і промислових газах, які можуть перебувати як у стислому, так і в зрідженому вигляді в спеціальних балонах.

В основному використовується газ метан. У балонах стиснений газ знаходиться під тиском порядку 20 МПа.

Зріджений газ - це, як правило, суміш пропану і бутану, знаходиться в рідкому стані в балоні при більш низькому тиску порядку 1,6 - 2 МПа. Зріджений газ в балоні не повинен займати весь обсяг, частина газу повинна перебувати в газоподібному стані, щоб не відбулося руйнування балона при збільшенні обсягу рідини внаслідок нагрівання.

У порівнянні з рідким нафтовим паливом газ володіє деякими перевагами при використанні його як палива.

 По-перше, газ дешевше рідкого палива.

По-друге, він краще змішується з повітрям, утворюючи однорідну горючу суміш, і забезпечує більш повне згоряння, тому у відпрацьованих газах газобалонних автомобілів міститься менше шкідливих речовин. Крім того, газ на відміну від бензину не розріджує моторне масло, а це гарантує зменшення зносу деталей двигуна.

Антидетонаційна стійкість газу вище, ніж бензину. У той же час суміш газу з повітрям має меншу теплоту згоряння і стандартний двигун при роботі на газі буде мати меншу потужність, ніж той же двигун при роботі на рідкому паливі. Незважаючи на деякі недоліки, газобалонні автомобілі отримують все більше поширення у світі.

Перед тим, як подати газ в камеру згоряння, потрібно знизити його тиск, для чого використовують спеціальні редуктори. Зріджений газ попередньо переводиться в газоподібний стан за допомогою випарника - спеціального теплообмінника, підключеного до системи охолодження двигуна.

Все більше відомих виробників автомобілів серійно випускають моделі, призначені для експлуатації на двох видах палива - рідкому і газоподібному. На цих автомобілях паралельно встановлюються дві системи живлення - для рідкого палива і для газу. Водій може за допомогою контрольного пристрою перемикати роботу двигуна на той чи інший вид палива і визначати залишок будь-якого палива за допомогою контрольних приладів.

Необхідно розміщувати газові балони у безпечному місці, щоб вони не були пошкоджені в разі аварії. Іноді балони встановлюють у багажному відділенні легкових автомобілів, але розташовують їх при цьому як можна далі від задньої частини автомобіля, яка може зазнати удару при аварії. На вантажних автомобілях балони для стисненого газу зазвичай розміщують між рамою і вантажною платформою. У автобусів балони можуть розташовуватися на даху. Деякі виробники виготовляють ємності для газового палива з композитних матеріалів спеціальної форми для кращого використання об'єму багажника.

Відео – установка газобалонного обладнання (ГБО) на ВАЗ 1118 Ладу Калину:

  

Категорія: Різне | Додав: Drager (03.02.2014)
Переглядів: 890 | Рейтинг: 0.0/0

ТОП 10 популярних сьогодні 21.09.2024 статтей


1 місце:

Модернізація гальмівної системи автомобіля

[Тюнінг гальмівної системи]
2 місце:

Який відеореєстратор кращий, та як його вибрати?

[Поради щодо вибору аксесуарів для авто]
3 місце:

Як перевірити датчик Холла?

[Електрообладнання]
4 місце:

Як перевірити датчик колінвалу

[Ремонт двигуна]
5 місце:

Як замінити антифриз?

[Ремонт двигуна]
6 місце:

Перешикування перед вантажівкою (фурою)

[Корисні поради водіям]
7 місце:

Заміна паливного фільтру

[Різне]
8 місце:

Безконтактне електронне запалювання на ВАЗ

[Електрообладнання]
9 місце:

Як встановити автозвук своїми руками?

[Авто Звук]
10 місце:

З 1 січня 2014 року вступив в дію акцизний збір на переобладнані легкові авто

[Новини]
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]